BİZDEN HABERLER
İPEK KOZA-1/K KUYUSU (Eylül 2013)
İPEK KOZA-1/K KUYUSU (Eylül 2013)

Batman Kozluk’taki arama kuyumuzda sondaj başarıyla tamamlanmış ve ham petrol keşfi yapılmıştır. Kuyu artezyen olarak üretime alınmışıtır.

image5

İPEK KOZA-2 KUYUSU (Ocak 2014)
İPEK KOZA-2 KUYUSU (Ocak 2014)

İpek Koza-1/K kuyusunda ham petrol keşfinin hemen ardından İpek Koza-2 kuyusunun sondajına başlanmıştır. Bu kuyuda da sondaj başarıyla tamamlanmıştır. Atbaşı pompa ile ham petrol üretimi yapılmaktadır.

image4

İPEK KOZA HAM PETROL ÜRETİM SAHASI (Şubat 2014)
İPEK KOZA HAM PETROL ÜRETİM SAHASI (Şubat 2014)

İpek Koza-1/K ve İpek Koza-2 kuyularının her ikisinden de ham petrol üretimi yapılmaktadır. Ham petrol keşfi yapılması ile beraber üretim tesisi kurulması için çalışmalara başlanmıştır. Tesis kurulumu için gerek yurtiçinden gerek yurtdışından bir çok ekipman satınalınarak yatırım yapılmıştır. Yatay tanklar, dikey tanklar, atbaşı pompa, seperatör, dolum hattı, dolum sehpası ve yaşam alanı oluşturulmuştur. Üretim tesisimizde şu anda iki kuyudan üretim yapılmakla beraber, tesis kapasitesi yeni kuyulardan alınabilecek üretimi de yapabilecek nitelikte hazırlanmıştır.

Tesiste çalışma prensibi olarak; gerekli olan tüm iş güvenliği ve iş sağlığı prosedürleri oluşturulmuş, çalışma sırasında ve sonrasında çevrenin korunması için gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Her iki kuyudan da üretime günlük olarak devam edilmekte olup üretilen petrolün düzenli olarak satışı gerçekleştirilmektedir.

image2

image3

image1